PCS spol. s r. o

Aktuality

13.08.2019

Pozor na potvrzovací e-maily, mohou obsahovat spam

V posledních několika týdnech přišli kyberzločinci s novými mazanými technikami šíření spamu a phishingu. Podle odborníků z Kaspersky začali hackeři ve svých nekalých aktivitách ve větší míře zneužívat registrační formuláře, přihlášky k odběru určité služby nebo dotazníky poskytující zpětnou vazbu. Ty spolu s phishingovými odkazy nebo spamem vkládají do potvrzovacích e-mailů známých firem.
Číst dále
06.08.2019

Cloud může zvýšit bezpečnost dat, podniky stále častěji využívají CASB

Nástroje typu cloud access security broker (CASB) poskytují základ firemního zabezpečení cloudu. Zajišťují viditelnost celého cloudového prostředí bez ohledu na to, jaký typ cloudu firma používá, a umožňují integraci cloudu se stávajícími bezpečnostními řešeními.
Číst dále
01.08.2019

Bankovní trojští koně podnikají nájezdy na korporátní sítě

V prvním pololetí tohoto roku zaútočil malware určený pro krádeže peněz, kryptoměn a internetových finančních služeb na 430 000 uživatelů. Podle zjištění odborníků ze společnosti Kaspersky je to oproti loňskému prvnímu pololetí sedmiprocentní nárůst. Třetinu napadených (30,9 %) tvoří korporátní uživatelé – což je o polovinu více než loni (15,3 %).
Číst dále
16.07.2019

Rentgenfluorescenční analýzy tlouštěk a složení tenkých vrstev metodou FP

Číst dále
03.07.2019

Kaspersky rozšiřuje spolupráci s INTERPOLem v boji proti kyberkriminalitě

Společnost Kaspersky a INTERPOL podepsaly novou pětiletou smlouvu, kterou se zavazují ke zintenzivnění spolupráce v boji proti celosvětové kyberkriminalitě. Jedná se již o druhou smlouvu mezi těmito subjekty, k podepsání té první došlo v roce 2014.
Číst dále
13.06.2019

Síla skrytých předmětů

Hledání předmětů je cílem nejedné počítačové hry. Body za jejich nalezení znamenají odměnu či život navíc. V reálném světě máme život pouze jeden ...
Číst dále
11.06.2019

Kyberzločinci útočí skrz kalendáře

Odborníci společnosti Kaspersky detekovali řadu případů, kdy podvodníci cílili na uživatele prostřednictvím nakažených, nevyžádaných oznámení v Google Kalendáři.
Číst dále
01.06.2019

Nové trendy bezpečnostní kontroly

Rozhovor pro Security magazín poskytl Ing. Milan Krása, odborník pro oblast bezpečnostní kontroly ...
Číst dále
28.05.2019

Bezpečnost veřejnosti

Stali svědkem teroristického útoku. Jak byste se cítili? A jak se zachovali?
Číst dále
1 2 3 4 5 7

Používáte zastaralý prohlížeč
Internet Explorer

Webové stránky nemusí fungovat správně!

Stáhněte si prosím aktuální prohlížeč
Microsoft Edge nebo Google Chrome